There are no articles in this category. If subcategories display on this page, they may contain articles.

Subcategories

Об’єднання професіональних футбольних клубів України «Прем’єр-ліга»

Професіональна футбольна ліга - об’єднання професіональних футбольних клубів, діяльність якого спрямована на розвиток та популяризацію футболу в Україні, організацію та проведення Всеукраїнських змагань з футболу серед команд першої та другої ліг. ПФЛ здійснює управління нижчими рівнями трирівневої системи професіональних футбольних ліг України.

Професіональна футбольна ліга – перша в Україні організація, котра зайнялася розвитком професіональних футбольних змагань. Заснування ПФЛ 26 травня 1996 року ознаменувало собою перехід вітчизняного чемпіонату на новий етап свого розвитку. Відтоді всеукраїнські клуби мають точку опори й об’єднуються в одній організації, яка проводить змагання серед неаматорських команд.

ПФЛ має найбільше географічне охоплення і об`єднує 33 клуби з 30 міст України та 21 області.

 

СИМВОЛІКА В СИСТЕМІ ЛОГОТИПІВ

 

ПФЛ та Чемпіонати першої та другої ліг мають різні логотипи, за прикладом УЄФА.  Єдиною формою є правильний п`ятикутник як символ об`єднання.

Оновлена символіка ПФЛ базується на об`єднанні як основної цінності ліги, і відображає сутність і головну рису ПФЛ – наявність молодих українських футболістів, що роблять свої перші кроки в професіональному футболі та мають на меті  зростати і розвиватись далі.

У логотипах збережено зелений колір – символ життя, зростання, природи, здоров`я та стійкості.

   

Основа знаку -  форма панелей футбольного м’яча.  В м’ячі 12 панельних п’ятикутників, що об’єднують між собою всі шестикутники, так само як ПФЛ об’єднує всі команди першої та другої ліг.