Юпу Хейнксу є 75 - гравець - тренер – людина

Юпу Хейнксу є 75  - гравець - тренер – чоловік.

9 травня, Хейнкес святкує 75 років. Я не буду багато згадувати, як він грав і тренував. Я, що він за людина, Ви взнаєте з від Бастиана Швайнштайгера.

Юп Хейнкес чотири рази був тренером ФК "Баварія" - він виграв чотири титули ліги, Кубок DFB, Суперкубок три рази і Лігу чемпіонів. Сьогодні, 9 травня 2020 року, один з найуспішніших тренерів в історії футболу відзначає своє 75-річчя. Його вітає Бастіан Швайнштайгер.

 

Шановний Юпе,

Пам’ятаєте, коли ти багато років тому вклав у мої руки п'ять компакт-дисків у руки? Я повинен був завантажити 150 пісень на ваш мобільний. Це була в основному музика 80-х років (я це люблю): Tina Turner, Bruce Springsteen, the Beach Boys... Зараз я можу сказати: деякі з них потрапили на мій мобільний. Я досі їх іноді слухаю в машині або, як ти, під час занять спортом. З кабінету масажу, де я із задоволенням лягав після тренувальних занять, це було найкраще місце, щоб побачити, як ви робили тренування в тренажерному залі. Ми завжди були здивовані, наскільки ви спритні. А у твої дещо просунуті роки ти ніколи не переставав доглядати за собою. Не тільки в кімнаті з гирями, але й душевно, перш за все. Ви постійно були в курсі, вкладали кров піт і сльози на тренування, вкладали стільки пристрасті - і, в той же час, я завжди відчував, що вам подобається працювати з нами як гравцями і мати команду навколо себе. Ви любили бути тренером.

Для мене роки з вами були чи не найкращими в моїй кар’єрі. І не тільки тому, що ти перевів мене з крила в центральний півзахист. Це було тоді, коли ми вперше працювали разом у квітні / травні 2009 року, коли ви знаходитесь з нами протягом п’яти ігор. Луї ван Гаал, який перейшов на наступний сезон, пізніше сказав мені, що спостерігав за тими іграми - і з цього моменту він бачив мене як центрального гравця півзахисту. Перш за все, вам вдалося зробити щось, чого багато інших тренерів ніколи не можуть: ви привели на борт усіх гравців та всю команду, включаючи тренерів-тренерів, чоловіків із комплекту та персоналу. Я не знаю нікого, хто сказав про тебе погане слова. Щоранку ви проходили у тренувальний центр , потискували всім руку і говорили доброго ранку. Розмови з вами завжди були дуже відкритими. Ви завжди розмовляли з гравцями, які були на лавці, - і вони це розуміли. Тому що ви були чесні з ними. Ви були чудовим гравцем і мали величезний досвід роботи тренера. Це дало вам неймовірне відчуття того, про що вони всі думали. І ви завжди точно знали, що потрібно зробити. Я дуже ціную розмови з вами про тактику, наступних супротивників чи просто про життя. Розмови між собою після фіналу Ліги чемпіонів у 2012 році мені дуже допомогли змиритися з цим. Звичайно, втрата фіналу вдома також була для вас болісною, але ви визначили шанс зробити щось із цього. "Якщо нам вдасться пройти так далеко ще раз, а потім вдасться докласти зусиль на п’ять відсотків більше, ми переможемо", - ви зрозуміли це відносно рано і це дуже мотивувало мене на наступний сезон.

Шлях, яким ви довели нас до Уемблі, був дивовижним. Ви врахували найдрібніші деталі. Ми давали 120 відсотків за кожне тренування - і ми повинні були. Ви спонукали і вимагали цього. Був неймовірний командний дух та бажання. У тому сезоні всі грали в атаці, і всі захищалися ззаду. З такими гравцями, як Франк Рібері та Арсен Роббен, ви дали зрозуміти, що вболівальники ще більше аплодують, якщо вони повертаются назад та вигравають м'яч.

Попереду фіналу на "Уемблі" ви виголосили ще одну із своїх великих промов. Після цього ми встали з гусячими ударами і хотіли відразу вийти та пограти. Ми були впевнені: це день, коли ми переможемо. І ось що сталося. Через тиждень ми вигравли Кубок DFB. Святкування в Берліні згодом було найкращим у Баварії. Ми організували місце проведення, і ви приїхали в якийсь момент. Були величезні оплески, і тоді ми побачили вас на танцполі. Незабутнє! Таке відчуття ритму в стегнах! Тепер ми зрозуміли, чому ви провели так багато часу в тренажерному залі

Шановний Юппе, я вважаю себе дуже щасливим не лише в тому, щоб познайомитись з тобою як виняткового тренера, але і бути другом такої чудової людини. Я багато чого навчився від вас. Ви подаєте нам приклад із відкритістю, командним духом, чесністю та робочою етикою. Іноді я пропускаю ці цінності у футболі. Одного разу, перед важливою подією, ви запросили нас усіх на свою ферму, у ваш оазис комфорту, «Каса-де-ла-Гатос». Ми змогли бачити вас людиною, абсолютно справжньою. "Можна зробити" - це було розпорядження дня. Це були неймовірно красиві часи.

У ваш 75-й день народження я бажаю вам, перш за все, здоров'я, а також, щоб ваші стегна залишалися гнучкими. Велике поєднання - також з рештою команди 2013 року - давно назріло. Отже, тренере, як тільки ти це прочитаєш: Ми обов'язково повинні знову танцювати! Я з нетерпінням чекаю цього.